بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان کنار طریق توافق هسته ای نزدیک تیز شده اند، توافقی که دونالد ترامپ مهتر جمهور پیشین ایالات متحده آن را کنار گذاشته بود. واشنگتن گفت وگوها را سازنده توصیف کرده و جمهوری اسلامی ایران همچنین علامت داده، آمادگی دارد در خصوص جزئیات مربوط به چگونگی احیای اصلاح مصاحبت کند.

جیک سالیوان، وکیل امن ملی ایالات متحده روز یکشنبه بوسیله فاکس نیوز گفت: مذاکرات در وین سازنده بوده است، بوسیله این معنا که تلاش پا بر جا درون آنجا عمل شده و قدرت های جهانی پیاده شدن بازگرداندن اصلاح بر اساس” پایبندی در موافق پایبندی ” متمرکز شده اند.

اظهارات وی پس از آن بیان شد که عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و مناقشه کننده پا بر جا ایران، با اظهار اینکه ادراک جدیدی در مذاکرات تو حال شکل گیری است و ایران حکم پیاده شدن روی متن پیش نویس طولانی بخاطر مذاکره کنندگان را آغاز می کند، امید تازه ای را به مسئله روز شنبه بااطلاع کرد.

مذاکره کنندگان که شامل هم گذاری اروپا و روسیه و چروک می شود نیز گفته اند که کیاست ها در هفته سیال ادامه می یابد. هرچند که این مذاکرات پس از حمله هفته گذشته بوسیله تاسیسات غنی سازی نطنز که گفته می شود فقره اسرائیل بوده است، از خط خارج شده حیات.

تهران نیز در واکنش بوسیله این رفتار که آن را تروریسم هسته ای خوانده است غنی سازی خویشتن را تا ٦٠ درصد تکثیر رحم. تصمیمی که از سوی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مورد انتقاد استراحت گرفت.  

ایران خواهان این است که ایالات متحده صدها تحریم اعمال شده ای را که ترامپ از سال ۲۰۱۷، سپس از روی کار آمدنش علیه اقتصاد این کشور اعمال کرده، از بین ببرد. همچین تهران اصرار دارد که امریکا باید این اقدامات را پیش از پیوستگی ایران مبنی بر بازگشت به فعالیت های هسته ای زیر مفاد برجام، ادا دهد. 

جیک سالیوان روز یکشنبه نیز گفت: تحریم ها زمانی لغو می شوند که ایالات متحده بوسیله روشنی  اطمینان داشته باشد که جمهوری اسلامی غنی سازی هسته ای خود را کاهش می دهد و فعالیت های اتمی اش را به شدت محدود می بطی ء.

بلومبرگ در ادامه گزارش خود ادعای روز یک شنبه مجله فایننشال تایمز مبنی بر اینکه مقامات ارشد عربستان سعودی و ایران داخل حال مذاکره در بغداد برای سازش روابطشان هستند را یک نشانه آشکار دیگر از کاهش تنش ها دانست و افزود: این روزنامه داخل گزارش خود به گفته های سه گانه مقام ناشناس استناد کرده است. به گفته جوست هیلترمن، مدیر برنامه خاورمیانه و سیرت آفریقا در گروه بحران بین المللی، گزارش های این نشست نشان می دهد که چگونه یک دگرگونی بنیانی درون سیاست های ایالات متحده عرشه هدایت بایدن و قصد او برای ورود دوباره بوسیله سازش هسته ای اصلی ۲۰۱۵ “سیگنال روشنی” را بوسیله عربستان سعودی مبنی بر این ارسال کرده این ناحیه مجبور است تقاضاهای خود در خصوص گسترش مفاد توافق هسته ای را لغو بطی ء. 
وی داخل ادامه خیال علامت کرد: این واقعیت، سعودی ها را متوجه کرد که آنها از همان فاتحه از کنف سیاسی ایالات متحده برخوردار نخواهند شد. اگر اصلاح هسته ای با موفقیت احیا شود، گفت وگوهای بدوی می تواند بن را بخاطر رایزنی سطح بالاتر میان ایران و عربستان در مورد مسائل منطقه ای مهیا کند.

عباس عراقچی بوسیله تازگی گفت که ایران و آمریکا باید قدم هایی را که هر یک از طرفین لازم است برای بازگشت به اصلاح ٢٠١٥ بردارند، مشخص کنند که شامل ارائه فهرستی کامل از تحریم هایی می شود که در عهد ترامپ اعمال شده است و جمهوری اسلامی تاکید دارد ایالات متحده باید آنها را نقض کند.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

فایده دبیرخانه شورای برجسته امن ملی به ادعای یک مقام اوکراینی درخصوص هبوط هواپیما

به گزارش ایسنا، کیوان خسروی با رمز بوسیله سیر تکاملی نویسنده شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین به ایران در […]